Dostawa

Quattro Canti Wilanów

Quattro Canti to popularna nazwa Piazza Vigliena, słynnego placu w mieście Palermo na Sycylii. W wolnym tłumaczeniu, to po prostu "cztery kąty". I właśnie tak lubimy myśleć o naszej restauracji. Jak o przytulnych czterech kątach, gdzie każdy może odetchnąć i znaleźć chwilę dla siebie i bliskich, smakując specjały kuchni włoskiej i śródziemnomorskiej.

 

W Quattro Canti stawiamy na rodzinną atmosferę... bo to rodzinna restauracja! Zdradzimy Państwu jak to wygląda od kuchni: my, Marta i Michał,  jesteśmy bliźniakami, przyszliśmy na świat w odstępie 5 minut! Razem prowadzimy restaurację, a pomysłami wspierają nas żona Michała - Kasia i mąż Marty - Łukasz. Wspiera nas także włoska część naszej rodziny!

 

Pracują z nami ludzie, dzięki którym ten rodzinny charakter rozszerza się o krąg przyjacielski. Kelnerzy i kucharze to nasi wieloletni przyjaciele, którzy sprawdzili się wiele razy nie tylko w pracy, ale i w życiu. Otaczamy się ludźmi, których lubimy i szanujemy. bo, jak mówią Włosi, rodzina i przyjaciele to najlepszy składnik posiłku.

 

Cieszymy się, że Quattro Canti na stałe wpisało się już w krajobraz i atmosferę Zawad. Zdecydowaną większość naszych stałych gości znamy z widzenia i jesteśmy szczęśliwi, że często wracają Państwo do nas. Wkładamy w Quattro Canti wiele serca i pragniemy, by i Państwo mogli to odczuć.

 

A nasza kuchnia? Nieoficjalny podział kulinarny we Włoszech na Północ i Południe wyznacza symboliczna "la linea del burro"- granica masła, oddzielająca północ, gdzie łagodniejszy klimat pozwala na stosowanie i przechowywanie tego surowca oraz gorące południe, gdzie króluje oliwa i żar słońca. Nasze menu przekracza tę granicę.

 

Z regionów północnych znajdą Państwo smaki klasycznego carpaccio wołowego oraz tiramisu, doskonałego risotta na bazie wybornego ryżu vialone nano IGP, dań z prosciutto crudo i pancettą.

Gorące południe godnie reprezentuje niepowtarzalny smak bottargi (suszony kawior), caponaty (gulasz z bakłażana), focacci, cytrusowe akcenty, kuskus, owoce morza.

Nie sposób zmieścić całego bogactwa tych krain w jednym menu, dlatego też każdy miesiąc w Quattro Canti przynosi ze sobą wkładkę pełną regionalnych i sezonowych specjałów.

 

Życzymy by Państwa czas w Quattro Canti był smakowity, pełen ciepła i radości.

 

Marta i Michał

Do galerii zdjęć

Zapraszamy codziennie

od godz. 12:00

ul. Syta 120, Warszawa-Wilanów

tel: 509 644 559

zobacz mapkę z dojazdem

© 2010 Quattro Canti  All rights reserved.

Made by Esencja Studio